Jak připravit kufr na leteckou přepravu?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Utržená kolečka od cestovní tašky, kufr promáčknutý a bez držadel. Takto běžně dopadají zavazadla po letecké přepravě. Bojíte se o svůj kufr? Není se co divit. Doufat, že se dočkáte opatrného zacházení s vaším zavazadlem při letecké přepravě je úplně zbytečné. Zavazadla však můžete před viditelnými škodami ochránit. Když dodržíte naše rady, budete si moci svých cest užívat bez starostí. Co je potřeba k tomu, aby váš kufr nepřišel k úrazu?

 

Kvalitní kufr

Určitě se vyplatí investovat do kvalitního zavazadla. U něj je totiž mnohem méně pravděpodobné, že se s ním něco stane. Pokud si chcete pořídit opravdu dlouhodobě funkčního ,,parťáka‘‘ na cesty, bude nutné zabrousit do dražší cenové kategorie.

 

Plastový nebo textilní model?

To je otázka. Závisí na vašich preferencích, každé zavazadlo má své plusy i minusy. Plastový kufr se sice neprotrhne ani se trvale neušpiní, může se ale snadno a nenávratně promáčknout nebo dokonce prasknout.

 

 

Na jednu stranu je vhodné cestovat se starším kufrem, u kterého vás nebude mrzet jeho poškození. Je ale nutné, aby vaše zavazadlo bylo funkční. Určitě byste nechtěli zažít situaci, kdy se při nárazu rozbije zavírání a obsah vašeho kufru bude tatam. I proti této havárii lze však cestovní tašku zabezpečit, stačí vědět jak.

 

Fólie jako nejlepší ochrana

Nad tím, zda si máte nechat vaše zavazadlo před cestou obalit do fólie, nemusíte ani přemýšlet. Odpověď zní: Rozhodně ano! Fólie totiž kufr ochrání před nečistotami, ale taky pojistí to, že se vám zavazadlo jen tak neotevře. Lepší prevenci před rozevřením asi nenajdete. I kdybyste měli na tašce rozbitý zip nebo zámečky, fólie udrží kufr i věci v něm pohromadě. S tím souvisí i zabezpečení proti krádeži. Nikdo si jistě jako svou oběť nevybere kufr obalený fólií.

 

Kufr si klidně můžete zabalit již doma. K balení vám postačí obyčejná potravinářská fólie. Jen si připravte raději dvě role. Domácí balení vyjde méně nákladněji.

 

Popruhy na kufry

Popruhy slouží hlavně jako prevence proti otevření, ale kufr bohužel neochrání jako celek. Při výběru popruhů vás nemusí trápit černá smutná barva, dnes seženete na kufry spoustu designových popruhů.

 

Obal na kufr

Na vysoký ,,level‘‘ se z módního hlediska dostávají i obaly na kufry. Kvalitní obal ochrání váš kufr před poškrábáním i otevřením. Všechny potahy bývají pratelné, takže vás nemusí trápit jejich ušpinění. Výhodu obalů můžeme shledat i co se týče designu. Z vašeho obyčejného kufru uděláte během pár sekund unikátní doplněk. Obaly jsou velmi účinné a levné. Seženete je většinou ve všech klasických velikostních provedeních. Díky těmto obalům na víc použití chráníte oproti fólii taky přírodu.

 

Pamatujte si, že když dojde k poškození vašeho zavazadla, je nutné jednat ihned. Nahlaste na letišti škody, sepište všechny podrobnosti. V případě, že se vám zavazadlo ztratilo a vy nemáte pojištění proti ztrátám, můžete stejně požadovat náhradu za ztráty na majetku u vašeho přepravce.

 

Na jak dlouho odlétáte?

Jestliže letíte na krátkou dovolenou nebo jen třeba na pracovní stáž, promyslete si možnost příručního zavazadla. Pokud vám stačí kufr velikosti S, ušetříte si zbytečné problémy s jeho poškozením a samozřejmě taky ztrátou. Toto zavazadlo si totiž můžete vzít přímo na palubu letadla. Pokud se vám věci do malého kufru nevejdou, jako příruční zavazadlo přijde vhod klasická kabelka nebo taška.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Autor: Bc. Michaela Alexandra Drtinová

Jako šéfredaktorka mám na starosti e-magazíny Svetem Mody.cz, BeMAD.cz, beINmagazin.cz, beFASHIONmagazin.cz a MagazinStarozitnosti.cz . Avšak mojí hlavní náplní práce je produkční činnost ve společnosti České modelky s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Top