Jak si postavit dům svých snů? Jak zvládnout rekonstrukci?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kromě výběru lokality a ceny nového domu či bytu se jeho budoucí majitelé stále častěji zajímají také o kvalitu stavebního materiálu a technologií. Proto se i v době internetu vyplatí navštívit výstavu STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě.

Rodinný dům je domovem mnohých z nás. Na počátku jeho stavby či přestavby je stavební projekt. Důležité je si správně vybrat stavební materiály, postupy i dodavatelské firmy. Ke správnému rozhodnutí může pomoci návštěva stavební výstavy STAVÍME, BYDLÍME v Domě kultury v Jihlavě. Ve středu 1. března od 9 do 18 hod. a ve čtvrtek 2. března od 9 do 17 hod. bude na 60 stavebních firem připraveno pod jednou střechou představit své nejnovější technologie a výrobky. Kde jinde než na výstavě se můžete přímo poradit s odborníky ze stavebnictví, kteří se podílí i na vývoji stavebního oboru. Díky praktickým zkušenostem při stavbách domů nebo rekonstrukcích mohou vystavovatelé poradit, co je pro vás a vaši nemovitost nejlepší, nejekonomičtější nebo čeho se máte vyvarovat. Pokud opravujete starší dům nebo byt, je jistě vaším snem vytvořit bydlení, které odpovídá těm nejmodernějším standardům. Proto si udělejte čas a přijďte na výstavu. Vstup je zdarma.

Chcete bydlet rychle? Na výstavě se seznamte s přednostmi montovaných domů. Už při společném návrhu montovaného domu můžete realizovat své vlastní nápady. Oceníte rychlost stavby, ale i důmyslný rekuperační systém, který šetří vaše peníze. Metoda větrání s rekuperací zajišťuje optimální využití tepla až s 90% účinností.

Máte rádi teplo krbových nebo kachlových kamen? Souhrn informací o našem i zahraničním trhu s kamny vás na výstavě jistě mile překvapí. Poradí vám, jak má být zajištěna dobrá rekuperace vzduchu, co je sekundární spalování, proč musí být okenička i sklo utěsněny, jaká je výhoda, či nevýhoda obsluhy různých topných zařízení. Samozřejmě nebude chybět i expozice s tepelnými čerpadly nebo solárním ohřevem. Teplo si můžete vytvořit i položením podlahového topení. Princip podlahového vytápění je na výstavě chytře představen i jako automatická údržba venkovních ploch proti zamrznutí nebo prevence zimních problémů s okapy a potrubím, které po instalaci nikdy nezamrznou.

Letošní ročník výstavy je ve znamení kvalitní střechy. Rovnou tři firmy představí střešní krytiny a fasádní obklady včetně klempířských výrobků. Představí se prodejní klempířské centrum i s nabídkou pozinkovaných a lakoplastových plechů nebo i sklolaminátové střešní krytiny vhodné k prosvětlení vstupů a zastřešení pergol.

Na výstavě se představí evropský výrobce plastových hliníkových oken a dveří. Další ryze česká firma nabídne zakázkovou výrobu dřevěných oken a dveří. Novinkou jsou protipožární dveře ve stejné povrchové úpravě jako okna.

Zajímavá expozice je věnovaná pálené cihle. Je až neuvěřitelné, jak tento materiál provází celou naši civilizaci. Památky postavené z pálených cihel stojí po tisíce let. Moderní pálené cihly splňují všechny požadavky i v našem přetechnizovaném světě.

Vystaven bude sortiment plastů pro dům a zahradu, jako jsou prkna na dřevoplastové terasy, plastové okapy, obrubníky záhonů. Stříšky nad vchodové dveře, ale i plastové zahradní domky a dětské prolézačky.

K domu neodmyslitelně patří i bazén. Pořiďte si vlastní plastový nebo fóliový bazén a užívejte si vodních radovánek v pohodlí svého domova. Poradíte se i s odborníky na čistírny odpadních vod. Představí vám čistírny s účinností až 98,4%, do kterých lze vypouštět odpadní vodu z koupelen, sociálního zařízení i myček nádobí.

Kolem bazénu můžete použít novinku. Jedná se o kamenný koberec – směs přírodních kamínků a unikátního pojiva. S kamínkovým povrchem získáte celistvou plochu beze spár, která má přírodní vzhled mramoru a neklouže. Je vhodná i na balkony a lodžie.

Další zajímavostí jsou flexibilní kamenné obklady, což jsou ohebné obklady vyrobené z drceného mramoru. Obklady díky své ohebnosti jsou vhodné na tvarování a zaoblené tvary zdí.

Pokud vlastníte starší dům, který je vlhký, česká firma vám představí rakouský patentový systém vysušování vlhkého zdiva zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání zdiva.

Za zmínku stojí i prezentace garážových vrat. Snížit účet za vytápění můžete použitím předokenních rolet. Příjemné klima v domě vám zajistí i vystavené okenní žaluzie.

Součástí výstavy je ve středu 1. března od 15 hodin v salonku přednáška na téma: „Stavíte, rekonstruujete? Řekněte si o dotaci. Poradíme vám, jak na to.“ Odborníci ze Státního fondu životního prostředí ČR vám poskytnou aktuální informace o dotačních možnostech z programu Nová zelená úsporám na výstavbu a rekonstrukci rodinných i bytových domů. Přijďte si poslechnout, jak velkou dotaci můžete získat.

Návštěvníci se mohou kromě nápadů, rad a zakoupeného zboží zúčastnit i losování o pravý diamant. Na pozvánkách na výstavu, které dostanou obyvatelé celého okresu Jihlava před výstavou do svých domácích schránek, je otištěn losovací kupón. Kupón stačí jen vyplnit a hodit do losovacího osudí na výstavě. Kupón bude k dispozici také přímo na výstavě. Třeba se právě na Vás usměje štěstí a stanete se majiteli diamantu.

Proto si udělejte čas a přijďte načerpat nové nápady na výstavu STAVÍME, BYDLÍME do Jihlavy.

Více informací naleznete na www.omnis.cz.

 

TZ Vydalo : Omnis Olomouc a.s.

 

Zdroj: Protext.cz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Autor: Bc. Michaela Alexandra Drtinová

Jako šéfredaktorka mám na starosti e-magazíny Svetem Mody.cz, BeMAD.cz, beINmagazin.cz, beFASHIONmagazin.cz a MagazinStarozitnosti.cz . Avšak mojí hlavní náplní práce je produkční činnost ve společnosti České modelky s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Top