Kabelka podle povolání

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Takový kuchař, opravář nebo třeba lékařka nosí nezbytnosti po kapsách. Někdo nepotřebuje ke své profesi a k jejímu fungování vůbec nic. Co ale ti, kterým se do kapes všechno nutné příslušenství k práci nevejde? Co a hlavně v čem musí mít své vybavení právnička nebo třeba učitelka? Neoblékejte se podle ostatních, ale podle toho, jak budete na okolí působit. Jakými kabelkami se vyzbrojit?

 

Pro začátek je třeba si uvědomit, že kabelka je taky součástí outfitu. Dotváří celý model a vylepšuje jeho vzhled, pokud si tedy mezi doplňky správně zvolíte. Nemusíte se soustředit na nutné barevné sjednocení, vždy se však držte svého stylu.

 

Kabelka, která je vaší součástí, o vás dokáže lecco vypovědět. Ukáže, zda jste temperamentní typ či se podřizujete rozkazům. Mnohdy taky ukáže vaše nálady, samozřejmě i to, máte-li ráda módu.

 

Při výběru kabelky je nejvhodnější investovat do nějaké kvalitní, která dlouho vydrží, než mít v šatníku tisíc kabelek s chvilkovou trvanlivostí. V poslední době se na pracovním trhu objevuje mnoho různých stylů oblékání. Každý se snaží na své pozici zazářit nejen svými dovednostmi, ale i svým zevnějškem. Pojďme se podívat, jaké tašky nosí jednotliví zaměstnanci či dámy svého řemesla. Lze rozdělit kabelky podle pracovních odvětví?

 

Politika

Tak tady není co řešit. Když se točíte okolo politiky, měla by vaše róba působit autoritativně a formálně. Je důležité vyzařovat ze sebe vůdcovský elán. Tradiční barvou politiky je černá. Vaše kabelka by se měla této barvy držet. Sáhnout můžete po černých matných odstínech, které budou vypadat ke kostýmku dokonale. Ze stylů se vám nejvíce bude hodit větší kabelka do ruky.

Právnická činnost

Povolání na styl právničiny mají taky úplně jasno. K vám půjdou elegantní kousky, které se musí držet konzervativního stylu. Musí z vás zkrátka vyzařovat, jaké mají vaše služby cenu. Noste spíše neutrální a nevýrazné barvy. Přijdou vám vhod smetanové kabelky, taky šedé a klidně i bílé kousky. Vaše kabelka by neměla vyčnívat, ale spíše zapadat do celkového ladění outfitu. Sáhněte též po tašce do ruky. Pokud nosíte potřené dokumenty ve speciálních deskách, postačí vám větší psaníčko.

Finančnictví a pozice v různých poradenských institucích

Jako poradkyně, ať už v bance nebo v pojišťovně, byste měla vypadat upraveně. Hodit se vám budou pracovní kostýmky. Vzhledem k tomu, že v práci většinu času sedíte a svou kabelku máte schovanou pod stolem, můžete si dovolit trochu experimentovat. Nebojte se sáhnout po extravagantních barvách. Vaše kabelka by vám měla přidávat na ženskosti. Nezapomínejte na dostatečnou velikost tašky, aby se do ní vešlo vše potřebné.

Školství

Asi žádné pedagogické zaměstnání nevyžaduje nutnou ,,uniformu‘‘. Vzhledem k tomu, že je důležité, abyste se v práci cítila svěže a přátelsky, je nutné taky se tak obléci. Musíte být upravená, ale nosit můžete téměř cokoliv. To platí i u kabelek. Klidně sáhněte po výstřední tašce. Přijít do práce můžete i s elegantním batůžkem. Jen myslete na to, aby vaše příruční zavazadlo na sobě nemělo nevhodné vzory či nápisy.

 

Média, marketing a reklama

Ať už jste mediální hvězdou nebo pracujete v reklamě, většinou můžete doslova experimentovat. Pokud pracujete sama za sebe, nikdo vás nebude nabádat, co máte nosit. Dovolit si můžete šaty nebo styl business casual. Nebojte se výstředních kabelek, které vhodně zkombinujte třeba se šátkem nebo jinými doplňky. Nosit můžete i kabelky zavěšené přes rameno či klasické tašky s crossbody popruhem.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Autor: Bc. Michaela Alexandra Drtinová

Jako šéfredaktorka mám na starosti e-magazíny Svetem Mody.cz, BeMAD.cz, beINmagazin.cz, beFASHIONmagazin.cz a MagazinStarozitnosti.cz . Avšak mojí hlavní náplní práce je produkční činnost ve společnosti České modelky s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Top