Když muži přicházejí o chuť, přicházejí i o rozum!

Druhá míza u mužů

Ženy v přechodu to nemají lehké. Ale na rozdíl od mužů alespoň čekají, že se budou dít věci jinak a pak nejsou zaskočeny. Co si počne muž, který byl jeden den plný síly, chuti a zkušeností a na druhý den mu zůstane jen to poslední?!

Otřepané klišé, jako muži po padesátce chytají druhý dech, kupují si motorky či sportovní auta, nechávají si narůst dlouhé vlasy, v případě, že svoje již nemají, tak alespoň bradu, pořídí si doživotní permanentku do fitness centra a k tomu mladší model ženy po boku, dnes necháme stranou, protože Climacterium virile je stav vážný, někdy dokonce ohrožující život.

Definitivní konec?!

Samozřejmě, že na sníženou hladinu testosteronu se neumírá, ale způsoby, jakými to muži (ne) řeší, bývají často (klidnému) životu nebezpečné. Což se dá pochopit, když si uvědomíme, co se děje. „Charakteristickým znakem andropauzy je snížená sexuální touha, tedy pokles libida. Objevují se poruchy erekce. Vyčerpání, podráždění, poruchy spánku a únava. Dalším průvodním znakem je zvětšování objemu tukové tkáně na úkor svalové hmoty a řídnutí kostí, což může vést k osteoporóze,“ vysvětluje Doc. MUDr. Tomáš Fait, předseda České menopauzální a andropauzální společnosti. Jakoby to nestačilo, ještě i kůže očividně ochabuje, vlasy ve velkém vypadávají a vrásky se prohlubují.

Samozřejmě, nic z toho se nestane z večera do rána, ale v jistém období, obvykle po padesátém roce života, začnou být zmíněné projevy stále častější a patrnější. Muži se zákonitě musí zdát, že mu život uniká mezi prsty a všechno dobré je už pryč. Zatímco žena přechodem získává svobodu života bez krvácení a obav z otěhotnění, muži se zdá, že pouze ztrácí…

 

 

Doctor talking to her patient during a visit

Pomoc existuje!

Zvláštní je, že když má muž rýmu, potřebuje ji hned a naráz léčit, protože strašně trpí. Ale když se o slovo přihlásí jeho andropauza, pouze málokteří navštíví lékaře. Což je nejen škoda, ale možná i nezodpovědnost. Protože lékař mu může prodloužit život a zvýšit jeho kvalitu preventivní prohlídkou prostaty a někdy naordinováním hormonální substituční léčby.

Určitě mu pomůže i jeho partnerka, dokud nebude celá bez sebe z jeho nálad a změněného chování. Pokud dokáže být nad věcí, mít trpělivost a alespoň trochu s ním soucítit, je větší šance, že se situaci podaří zvládnout.

Další forma pomoci se dá volně koupit i v lékárně. Je prokázáno, že extrakt z pylového zrna obsahuje látky, které sice neřeší zhoršenou erekci, ale náladovost či nespavost ano. Opakovanými velkými klinickými studiemi bylo potvrzeno, že extrakt z pylového zrna, který známe jako doplněk stravy Sérélys, obsahuje mimo jiné látku L-tryptofan, který se v těle mění na serotonin, hormon dobré nálady a dále metabolizuje na melatonin, hormon důležitý pro kvalitní spánek. Užívání pylového zrna, proto zmírňuje výkyvy nálad, podrážděnost, problémy s termoregulací i se spánkem.

 

Chce to změnu stylu

A ta permanentka do fitness centra, kterou si muž opatřil, také není špatný nápad. „Sport určitě pomáhá zvládnout muži daleko lépe přechod,“ říká doktor Fait. Pravidelné cvičení totiž zvyšuje hladinu testosteronu. Navíc, pokud se muž zbaví přebytečného tuku, uvolní se tím i cévy, včetně těch, které zásobují varlata – hlavní zdroj testosteronu. Zároveň je třeba dodat, že sportovní aktivita by měla být přiměřená věku a kondici muže, aby si ve finále více neublížil než pomohl. Pomalý běh, plavání či cyklistika mohou být užitečnější než snaha nabrat v posilovně 90 kilo svalové hmoty. Vždyť muž, který je v přechodu, v životě už určitě dosáhl dost na to, aby přestal sobě a světu dokazovat své schopnosti takovým způsobem…

 

www.presprechod.cz

www.serelys.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Top