Festival Benátská! 2016 v Liberci

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Již 24. ročníku festivalu Benátská noc ve dnech 28. – 31. 7. 2016 přinese kromě vystoupení hudebních hvězd i doprovodný program, ze kterého si vybere každý návštěvník festivalu.

Prvním zahraničním headlinerem čtyřiadvacátého ročníku festivalu Benátská! bude živoucí legenda zpěvákTom Jones. Vystoupí v pátek 29. července na hlavním pódiu s programem největších hitů, které doplní skladbami z posledních tří alb. Mezi nejúspěšnější hity Toma Jonese z posledních dekád patří Sex Bomb, It’s Not Unusual, Green Green Grass of Home či duet Burning Down the House se zpěvačkou Ninou Perssonovou z švédské skupiny The Cardigans. V roce 2006 byl povýšen britskou královnou do rytířského stavu a získal tak titul Sir.

Jeden z největších českých festivalů Benátská! se letos odehraje od 28. do 31. července ve sportovním areálu v libereckém Vesci. Výhodnější ceny vstupenek jsou v předprodejích do konce února za 1099 korun.

Zatím jsou potvrzené první české a slovenské kapely, mezi kterými nechybějí například Divokej Bill, Horkýže Slíže, Tublatanka, Olympic, Krucipüsk nebo Doctor P.P. Klasičtí muzikanti, kteří bravurně ovládají smyčcové nástroje si s Tublatankou vystřihnou hity jako Skúsime to cez vesmír nebo Pravda víťazí. Společně zahrají i baladu Matka a skladbu Nekonečná pieseň.

Benátská! příští rok zachová i tři scény. Jedna z nich bude nově dramaturgicky věnovaná klubovým kapelám. V roce 2015 zaznamenal festival výrazný přírůstek mladších návštěvníků, jedna scéna bude věnována právě jim. Představí průřez toho nejlepšího ze současné mladé scény.

Již pátým rokem se festival Benátská bude odehrávat ve Vesci u Liberce. Příznivá poloha areálu umožňuje dobrou dopravní dostupnost, komfortní zázemí a případná nepřízeň počasí nemá žádný vliv na program.

Za třiadvacet let se může Benátská! pochlubit pozoruhodným výčtem známých hvězd, které na ní vystoupily. Objevili se zde kanadský písničkář Bryan Adams, britští rockeři James, američtí Dream Theater, švédští Clawfinger, němečtí In Extremo, irský blues rockový kytarista Gary Moore, němečtí Helloween a Scorpions či američtí Anthrax i Village People.

Ženy zastupovaly britská zpěvačka Kim Wilde a zpívající baskytaristka Suzi Quatro. Publikum na Benátské noci, jak se dříve festival jmenoval, bylo rovněž svědkem světového comebacku německé skupiny Guano Apes

Zdroj: kudyznudy.cz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Autor: Bc. Michaela Alexandra Drtinová

Jako šéfredaktorka mám na starosti e-magazíny Svetem Mody.cz, BeMAD.cz, beINmagazin.cz, beFASHIONmagazin.cz a MagazinStarozitnosti.cz . Avšak mojí hlavní náplní práce je produkční činnost ve společnosti České modelky s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Top