Letní shakespearovské slavnosti 2016

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Letní shakespearovské slavnosti se konají od 28. června do 3. září a v Praze proběhnou již tradičně na dvou plenérových scénách. V Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí.
Letní shakespearovské slavnosti se dále konají v Brně, Ostravě a Bratislavě. Vstupenky na pražská představení budou v prodeji v síti Ticketportal. Představení začínají obvykle ve 20:30.

Letní shakespearovské slavnosti. Pražským divákům přinesou celkem osm her Williama Shakespeara a dva speciální komponované večery připravené u příležitosti 400. výročí od úmrtí tohoto anglického dramatika.

V Praze se bude opět hrát na dvou letních scénách. Nejvyšší purkrabství Pražského hradu  patřit novince v režii Jany Kališové Večer tříkrálový aneb cokoli chcete, která se podobně jako další uváděné hry může pochlubit mimořádně atraktivním hereckým obsazením v čele s Marií Doležalovou, Nelou Boudovou, Václavem Koptou, Milanem Šteindlerem nebo Petrem Stachem.

Letní scéna Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí přivítá první diváky 2. srpna. V kulisách evokujících italskou Veronu se až do 20. srpna bude odehrávat tragický příběh mladých milencůRomeo a Julie. Loňská velmi úspěšná premiéra vznikla pod taktovkou renomované režisérské dvojice SKUTR a pyšní se nejen výtečnými hereckými výkony Terezy Voříškové, Jana Sklenáře, Nadi Konvalinkové, Saši Rašilova, Lenky Krobotové či Jiřího Vyorálka, ale také skvělou hudbou, prostorově nápaditou scénou a nadšenými diváckými ohlasy.

I letos se mohou diváci těšit na zajímavé hosty, kteří v průběhu léta navštíví obě pražské scény. 23. července vysekne poklonu britskému dramatikovi v jeho rodném jazyce soubor Prague Shakespeare Company inscenací Richard III., kde se v roli královny Alžběty představí velvyslankyně Britského království paní Jan Thompson. Na tři večery (25. – 27. července) pak na Nejvyšší purkrabství zavítá letošní premiéra ostravské produkce Slavností tragédie Hamlet s Tomášem Savkou či Miroslavem Etzlerem v hlavních rolích. Na dva srpnové večery (30. – 31. 8.) se z Bratislavy do Prahy podívá inscenace Michala Vajdičky Othello, v níž se mimo jiných představuje i oblíbená česká herečka Veronika Kubařová v roli Desdemony. Představení zaujme i unikátním umístěním dekorace doprostřed hlediště mezi diváky, což umožňuje pouze jedinečná scéna v Lichtenštejnském paláci.

Zdroj: Kudyznudy.cz
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Autor: Bc. Michaela Alexandra Drtinová

Jako šéfredaktorka mám na starosti e-magazíny Svetem Mody.cz, BeMAD.cz, beINmagazin.cz, beFASHIONmagazin.cz a MagazinStarozitnosti.cz . Avšak mojí hlavní náplní práce je produkční činnost ve společnosti České modelky s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Top