Ikonické kabelky, které nikdy nevyjdou z módy

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Každá milovnice módních trendů by je chtěla. A nejlépe všechny. Oč se jedná? O kabelky, které se staly ikonami celého světa.

Jaké značky se postaraly o návrh nestárnoucích kabelek?


Hermes – Kelly

Kabelka Kelly se na trhu objevila poprvé ve 30. letech 20. století. Byla navržena jako odpověď na velký rozvoj automobilového průmyslu samotným Robertem Dumas-Hermesem. Kabelka nesla od svého narození název Sac a depeches, v roce 1956 byla však přejmenována podle její nejslavnější nositelky Grace Kelly, hollywoodské star, která se později stala monackou princeznou. Taška ji jeden čas sloužila k zakrytí rostoucího bříška, když byla těhotná. Kabelka Kelly Bag má hranatý tvar. Její podstava je o něco delší než horní rantl s úchytkou. Kabelka nemá popruh, nosí se pouze v ruce. Jednoznačně nejoblíbenější je její celokožené hladké provedení.


 

Longchamp Le Pliage

 

Kabelky typu Longchamp se na trh jen hrnou. Tento typ módních kabelek k nám přišel na rozdíl od ostatních zde zmiňovaných kabelek poměrně nedávno, roku 1993. Kabelka je pohodlná, elegantní a hodí se ke všemu. Seženete ji v jakékoliv barevné variaci. Jediné stejné znaky každé vyrobené kabelky jsou hnědá ucha a hnědé zapínání s patentem. Kabelka nikdy nezevšední, neboť v obchodech budete stále nacházet nové a nové barevné odstíny.

 


Prada Galleria

 

 

Galleria nebo taky Saffiano je tradiční kabelka značky Prada, která se ve světě módy pohybuje již desítky let. Doposud neměla značka o její poptávku nouzi. Název kabelky byl převzat od obchodního domu v Milaně s názvem Galleria Vittorio Emanuele II. Taška je kožená, obsahuje malá ucha a popruh crossbody. Zlaté kování s logem uprostřed je pro ni typické.

 


 

Louis Vuitton – Speedy

 

 

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na kabelku od značky Louis Vuitton, která do světa ikon neodmyslitelně patří. Tato špička nestárnoucích kabelek byla vyrobena speciálně na objednávku Audrey Hepburn. Herečka žádala společnost o vytvoření takové kabelky, kterou by unesla i po jejím naplnění. Výrobek se uchytil a najednou ho chtěla každý žena vlastnit. Vuitton později navrhl kolekci kabelek třech různých velikostí a k největší kabelce přidal i popruh crossbody pro praktické nošení.

 

 


Chanel 2.55

 

Diagonální prošívání, to musí být kabelka značky Chanel. Ne však ledajaká. Tuto obdélníkovitou kabelku navrhla sama Coco Chanel v roce 1955. Dodnes je symbolem značky. Kabelka je jednoduchá a elegantní, lze nosit při každé příležitosti. Dnes je k dostání mnoho jejích velikostí. Většina z kabelek má popruh přes rameno, některé se ani do ruky vzít nedají. První kabelka Chanel 2.55 byla z černé kůže zavěšena na kovovém řetízku.

 


 

Fendi – Baguette bag

 

Od kdy se nosí kabelky přes rameno s krátkým popruhem? Takovým, že se kabelka nachází někde v místě prsou nebo se vznáší maximálně nad pupíkem? No přece od roku 1977, kdy značka Fendi představila kabelku, která se má nosit stejným stylem jako francouzské pečivo. Fendi se pyšní originální kolekcí, nikdy totiž nepřichází na trh se stejnými výtvory. Design kabelek obohacuje o barvené kůže nebo drobné doplňky.

 

 


 

Kabelky převzaté ze světa ikon nebo radši originál? Ať už hledáte jakoukoliv možnost, zamiřte do e-shopu kabea.cz, kde jistě najdete to, co hledáte.

 

Autor: Kamila Spoustová

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Autor: Bc. Michaela Alexandra Drtinová

Jako šéfredaktorka mám na starosti e-magazíny Svetem Mody.cz, BeMAD.cz, beINmagazin.cz, beFASHIONmagazin.cz a MagazinStarozitnosti.cz . Avšak mojí hlavní náplní práce je produkční činnost ve společnosti České modelky s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Top