Jak se obléct na pracovní pohovor?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Čeká vás důležitá chvíle, která může ovlivnit celou vaši budoucnost? Pokud se chystáte na pracovní pohovor, kromě verbální přípravy se nezapomeňte zaměřit taky na svou vizuální stránku, na oblečení a doplňky. Právě oděv a vaše celková vizáž vytváří první dojem. Nespoléhejte se pouze na své dovednosti a přesvědčovací schopnosti, zaujměte i svým zevnějškem!

 

Čím vyšší pozici žádáte, tím byste si na sebe měli navléknout lepší oblečení. Informace o vaší vytoužené pozici jistě máte, tak dopředu můžete taky prozkoumat, jaký oděv se od jejích současných zastánců vyžaduje. Měli byste se pak obléknout přinejmenším stejně nebo ještě formálněji.

 

Pamatujte si, že velkou moc mají barvy. Pro pracovní pohovor byste se měli držet neutrálních barev nebo jemných barevných tónů, které jsou pro oko příjemné. Studie dokonce ukázaly, že pokud si má osoba vedoucí přijímací pohovor vybrat mezi několika adepty, zohlední, ač nevědomě, taky barvy. Lidé oblečení do výrazných odstínů jsou vnímáni jako problémoví. Pro případ pracovního pohovoru proto tedy vynechte zářivé tóny úplně. Neutrálně by taky měla působit jak vaše kabelka, tak i všechny šperky.

 

Pokud muži sáhnou po tmavém obleku, nemůžou nic zkazit. Zvolte černý set saka a společenských kalhot, který jistě využijete i pro jiné příležitosti. Při výběru nového kompletu se soustřeďte na to, aby vám všechny kusy oblečení dobře seděly. Věřte, že i krátkých rukávů u saka, nepadnoucích kalhot nebo pomačkané košile, si všimne kdekdo.

 

Nesluší se, aby muž přišel na pracovní pohovor nalehko. Mobil a peněženku vyndejte z kapes a vložte je spolu s ostatním příslušenstvím do profesionálně vypadající tašky. Pokud si s sebou nepotřebujete brát notebook, postačí vám menší kabelka přes rameno s dlouhým popruhem. Jestliže se však předpokládá, že s sebou na pracovní schůzku přinese důležité dokumenty, budete muset zvolit větší zavazadlo. Velká černá aktovka je tou správnou volbou. Tento doplněk je naprostou klasikou pánského pracovního odívání. Do takové tašky schováte vše potřebné a ještě budete vypadat jako pravý businessman. Dejte se na klasiku a z hlediska vzhledu už máte vyhráno!

 

Pro ženy je dobrá volba dámského kostýmku, který je podle etikety přijatelný pro všechny formální příležitosti. Obléknout se můžete samozřejmě též do jednoduchých pouzdrových šatů se sáčkem. Při výběru preferujte nemačkavé kvalitní materiály. Na hluboké výstřihy a příliš krátké sukně nespoléhejte.

 

Nezapomeňte taky na správnou kabelku. Právě ona dotváří finální dojem. Pokud s sebou na pohovor balíte i notebook, měla byste se vybavit speciální aktovkou. Nic nezkazíte jednoduchou koženou taškou v barvě, která bude ladit k vašemu kostýmku. Líbit by se vám mohla Luxusní kožená taška modrá – Gerard Henon, kterou můžete nosit v ruce i přes rameno. Malý laptop se vám vejde i do kabelky. Pro pracovní a formální příležitosti není vhodné volit psaníčka nebo crossbody, dejte přednost kvalitní tašce do ruky. O perfektní vzhled se protentokrát postará značka David Jones se svou pevnou černou kabelkou. Moderní saffianová kabelka má více kapes, pevné popruhy a díky kombinaci dvou materiálů působí taky originálně. Vsaďte na klasiku.

 

 

Kromě zmíněných rad se soustřeďte i na vizáž v obličeji a své vlasy. Měli byste zkrátka působit upraveně a tak, že se o sebe staráte.

 

Volba obuvi by měla být jasná. Pánové se k saku musí obout do společenských černých bot, dámy by měly dát přednost lodičkám před balerínkami.

 

A ještě jeden fakt na závěr. Víte, že bylo dokonce výzkumy dokázáno, že profesionálně oblečený zájemce o práci si rovnou dokáže vybojovat vyšší plat, a to až o jedenáct procent? Dobře obléknout byste se měli samozřejmě tedy i v případě, že jdete žádat o místo na vyšší pozici nebo právě o zvýšení vašeho měsíčního příjmu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Autor: Bc. Michaela Alexandra Drtinová

Jako šéfredaktorka mám na starosti e-magazíny Svetem Mody.cz, BeMAD.cz, beINmagazin.cz, beFASHIONmagazin.cz a MagazinStarozitnosti.cz . Avšak mojí hlavní náplní práce je produkční činnost ve společnosti České modelky s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Top