Poraďte si se stresem

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Každý se s přívalem emocí vypořádává jinak. Někdo hodí stres za hlavu, jiný ho dusí v sobě. Kde hledat zdravou normu zacházení se stresem? Jak se vlastně pozná, že jedinec zvládá emoce? Důležité je si uvědomit, že bez emoční stránky bychom prakticky nemohli fungovat. Právě ona nás do jisté míry řídí a ovlivňuje. Problém však nastává ve chvíli, kdy negativní emoce začínáme skrývat a potlačovat. Tak jako rádi dáváme najevo smích, měli bychom projevovat i smutek nebo strach.

Se stresem je to trochu komplikovanější. Jaká emoce z něj vlastně vyplývá? Každý stres prožívá jinak. Když jsou lidé nervózní, většinou se potí, mají špatnou náladu a nedokážou racionálně přemýšlet. Mnohdy nám práce v nezvládnutém stresu trvá delší čas, než kdybychom pracovali za standardních podmínek. Jak si se stresem poradit?  

Lehko se to říká, mnohem hůř provádí. Pro duševní stav je však velmi důležité odpoutat se od stresujících myšlenek. Pokud vás svírají dlouhodobější záležitosti, snažte se na ně alespoň v jistých okamžicích zapomenout. Utečte on nich. Doslova. Zaběhejte si, uvařte dobré jídlo, pusťte si zajímavý film nebo relaxujte s dobrým čajem. Cvičení je taky dobrým způsobem odbourávání stresu. Vědci se shodují na tom, že postačí patnáct minut, abyste své tělo dostali ze stresového režimu. Ideální doba na antistresové cvičení se pohybuje okolo minut třiceti. Mnohdy ale může pomoci jen krátké protistresové dýchání. Pomalý nádech, prudký výdech zvládne divy.

Jaká další doporučení se vám můžou hodit? Důležité je nezaobírat se problémy, na které nemáte vliv. Podstatná je příprava do budoucnosti. S tou vám může významně pomoci koučování, v rámci kterého se naučíte zvládat stresové situace očekávané i neočekávané. Pokud již předvídáte okamžiky, které pro vás můžou znamenat stres, připravte se na ně dopředu. Zaznamenávejte si situace, ve kterých stres nezvládáte a příště se s nimi snažte poprat lépe. Časem zaznamenáte zlepšení.

Koučink vám také pomůže s analýzou vlastních strachů. Zjistíte, kde se bere vaše úzkost a jak se s ní v životě musíte popasovat.

Stanovujte si do života reálné cíle, které jste schopni splnit, ať už doma nebo v práci. Každou změnu v životě berte jako pozitivní výzvu.  

K psychickému uvolnění vám napomůže relaxační hudba, pěkné vzpomínky a celková myšlenková relaxace. Vsaďte na pohodu a bojujte se škodlivým stresem. Máte na to!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Autor: Bc. Michaela Alexandra Drtinová

Jako šéfredaktorka mám na starosti e-magazíny Svetem Mody.cz, BeMAD.cz, beINmagazin.cz, beFASHIONmagazin.cz a MagazinStarozitnosti.cz . Avšak mojí hlavní náplní práce je produkční činnost ve společnosti České modelky s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Top