Jak desinfikovat mobil před koronavirem?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Co je špinavější než záchodové prkýnko a přitom k tomu úplně v klidu dáváme několikrát denně obličej? Hádejte? No jasně, mobil! Takže přátelé, desinfekční mýdlo do ruky a jde se na to.

Mobil se má desinfikovat alespoň 2x denně

Jasně, umývat ruce. Aspoň 20 sekund pod tekoucí vodou. Používat desinfekční mýdlo, desinfekce. Nevycházet z domu. To všichni víme. Základy hygieny nás učila maminka už jako malé caparty a aktuálním nařízením vlády se nejde vyhnout. Ale o desinfekci mobilů se začíná mluvit až teď. Jak ale mobil desinfikovat, aby byly viry spolehlivě pryč, ale náš smartphone zůstal živ a zdráv?

Dobrý pomocník číslo 1: ochranné sklo na mobil

Se zajímavým vyjádřením přišly společnosti, které mobilní telefony vyrábí. Například Apple zpočátku říkal, že by bylo fajn iPhone čistit jen navlhčeným hadříkem (nejlépe z mikrovlákna a nejlépe s logem nakousnutého jablka), ale časem začal říkat, že asi by nějaká ta desinfekce byla přeci jen lepší. Ale že si (zejména majitelé třetí generace iPhonů) mají dávat pozor na oleofobní vrstvu, kterou si tím pravděpodobně zničí. Malé vědecké okénko: oleofobní vrstva má za úkol odpuzovat otisky prstů, mastnotu a nečistoty. Takže první dobrá rada zní: mějte na vašem mobilním telefonu ochranné sklo. To bude chránit displej nejen před nárazem. Ale nově i před desinfekčními prostředky.

Prohlédněte si: Doporučený postup desinfekce mobilního telefonu

Dobrý pomocník číslo 2: pouzdro na mobil

Druhým dobrým taktickým krokem je mít telefon v ochranném pouzdře, krytu, nebo chcete-li obalu na mobil. Proč? No protože obal lze snadno sundat a důkladně omýt pod tekoucí vodou. Ideálně i za pomoci desinfekčního mýdla a třeba starého kartáčku na zuby. Nezapomeňte nechat mobil potom pořádně vyschnout a některé části ještě dočistit desinfekčním gelem. A jestli se chcete podívat na srozumitelný a přesný návod jak na to, koukněte se sem: POSTUP JAK SPRÁVNĚ DESINFIKOVAT MOBIL.

Tak tedy čistotě zdar a hodně zdraví, přátelé! To máme jen jedno. Tak buďte ohleduplní. Nevycházejte z domu, nezapomínejte na své babičky a všechny ty, kteří to teď mají ještě složitější než my. To dáme, uvidíte!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Autor: Bc. Michaela Alexandra Drtinová

Jako šéfredaktorka mám na starosti e-magazíny Svetem Mody.cz, BeMAD.cz, beINmagazin.cz, beFASHIONmagazin.cz a MagazinStarozitnosti.cz . Avšak mojí hlavní náplní práce je produkční činnost ve společnosti České modelky s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Top